2007

Výprava na Rokštejn

17. 3. 2007 - Za mírně podmračeného počasí vystupujeme v Přímělkově z vlaku a vydáváme se asfaltovou silničkou s mírným stoupáním k odbočce, která nás bezpečně a pohodlně zavede na hrad Rokštejn.

Jarní prázdniny na chalupě

Po loňském vydařeném ročníku jsme objednávali chatu s očekáváním bílé zimy. A únorové datum prázdnin bylo tolik slibné. Jenže zima jako taková vůbec zimou nebyla a tak jsme před odjezdem na chalupu váhali, zda na poslední chvíli nenabalit kola. Někteří z nás to skutečně udělali.

Mstěnice - za historií

15. 4. 2007 - Na místě srazu v Hrotovicích se nás sráží pouhé čtyři rodiny. Modrá obloha, nedaleký cíl a toulce plné šípů dávají předzvěst mimořádné výpravy. Opouštíme zaparkovaná auta. Hodláme vniknout do nedalekých lesů po zelené turistické značce. 

Na kolech k Javoru

12.5.2007 - Pozvánka na akci od Vrbíků byla laděna velmi optimisticky: „ ... výlet na kolech k Velkému Javoru má zhruba 20 kilometrům. Trasu si je možné i prodloužit !!! " Vyrazili jsme tedy plni odhodlání v 9.45 hod od Nového hřbitova. Jelo se rychle a hlavně do kopce.

Tajemná šifra ve věži

26. 5. 2007 - Osmý ročník výstupu na věž v rámci Světového dne bez tabáku se i přes neobvykle krásné počasí, které spíš lákalo do přírody, vydařil. Sto šedesát pět lidí úspěšně vyluštilo šifru, která tu pro ně byla připravena. Úkolem bylo najít uvnitř věže sedm obrazů a z nich si ve správném pořadí opsat tajemné znaky.

Letní tábor

30.6.2007 - 11.7.2007 - Tábor proběhl v kouzelném přírodním prostředí pod horou Mařenkou. Byl v pořadí sedmý. Ve spojením s datem 7. 7. 2007 obdržel název Sedmička. Ve znaku nese uzamčený zámek, jako odkaz na velkou táborovou hru „ Tajemné indicie „. Deseti zámky byla uzamčena prastará truhla. 

Romantická plavba

8. 9. 2007 - Deštivý týden a záměr splout úsek řeky z Luk nad Jihlavou do Přibyslavic, udělal své. Před klubovnou se nás schází pouhých patnáct postav. Vzhledem k vyššímu stavu vody a nejistému počasí, navrhují vedoucí akce změnu - jet na Dalešickou přehradu. Je to velmi rozumný nápad a i těm největším divochům nezbývá, než ho uznat.

Údolím řeky Doubravky

13.10.2007 - Výlety autobusem jsou vždy tak trochu sázkou do loterie. Den akce je naplánován s velkým předstihem a s předstihem investujete menší či větší peníz. Autobus není taxi na písknutí a tak se většinou jede ať se děje co se děje.

Klapůvka aneb za humna

13. 11. 2007 - Za poměrně nevlídného počasí se scházíme na pokraji města. Je oblačno, fouká studený vítr a nahoře se nemohou rozhodnout, zda dolů k zemi nechat padat kapky vody nebo to vyladit vánoční chumelenicí. Neutěšenou periférií, kolem průtahu, autobazarů a otevřeného stánku s uzeninami (krátké občerstvení) se dostáváme za humna.

Vánoce na Veselém Kopci

1.12.2007 - První adventní sobotu jsme mohli prožít doma za pecí a počasí by nám bylo dostatečnou omluvou. Nebo využít vábení supermarketů, chráněni jejich sterilní atmosférou. Rozhodli jsme se raději pro skanzen Veselý kopec.