Výstup na Kobylí Hlavu

19. 1. 2008 - Vyrážíme od koupaliště u Heraltic. Rovnou do lesa a rovnou do kopce. Tušíme, že lepší už to dnes nebude a někteří z nás očekávají závěr výšlapu bez cesty, hustým mlázím, ve smyslu nejkratší cestou na vrchol. Jak se mýlíme.

Tajemství Černého drápu

8. - 15. 3. 2008 - Pokud jsme loni očekávali do posledního dne před odjezdem na chalupu sněhovou nadílku, letos jsme v tom měli úplně jasno. Sníh prostě nebude. I tak jsme se na pobyt těšili. Novinkou letošního roku byla malá etapová hra "Tajemství Černého drápu".

Babylon

29. 3. 2008 - Rádi jsme přijali pozvání k sobotní výpravě na Babylon u Kramolína. Naše krátké putování začalo na parkovišti u Mohelské hadcovy stepi, na modré turistické značce. Tu jsme po celou dobu výletu neopustili.

Zámeckou oborou

27. 4. 2008 - návštěva kralické obory s průvodcem a výkladem, včetně prohlídky loveckého zámečku. Délka trasy 4 km. Ten, kdo pozvání na výlet přijal, rozhodně nelitoval. Obora byla zalitá sluncem, povídání průvodců poutavé, tempo pochodu mírné a i zvěř jsme viděli.

Nová generace nejmenších táborníků

Po sedmi letech táboření na zelené louce v indiánských stanech týpí, odrostla v Sokole Třebíč celá jedna generace dětí. Z malých kluků a holek, které se na svém prvním táboře ještě drželi rodičů za ruku, aby dokázali přejít louku nebo si v lese poradili s tou spoustou nástrah pod nohama, se stali samostatní jedinci.

Podzimní plavba na sklonku léta

20. 9. 2008 - Plavba po Jihlavce byla plánována jako rozloučení s létem a vodou. Jen se to nějak zvrtlo. Babí léto si vzalo dovolenou a syrový podzim do toho naskočil rovnýma nohama. Při nakládání lodí u klubovny to tak ještě znát nebylo.

Pečení brambor

11. 10. 2008 - Sobotní ráno vypadalo na sychravý podzimní den, plný mlhy a vlezlého chladu. Jsou naštěstí chvíle, kdy je to nakonec úplně jinak, než to vypadá. Navíc se opět potvrdilo, že dvanáctá rozhodne. Mlha klesla k zemi, mraky se rozestoupily a den se vyloupl do zlatova. Nejen sluncem, ale i barvou stromů.