2009

Bruslíme na Markovce

10. 1. 2009 - Na svoji první letošní společnou výpravu jsme vyrazili k nádrži Markovka. Ti větší s vidinou sportovního odpoledne, ti menší prostě jen za sněhem, ledem a zimními radovánkami.

Pletení košíků a cesta za pokladem

28.2.2009 - Jsou dny, kdy to ven příliš neláká a tak rádi posedíte v dobře vytopené místnosti. Pokud je to spojeno s možností se naučit něčemu novému a proložit to drobnou dobrodružnou výpravou, máte zaděláno na zajímavé odpoledne.

Malá skála

21.3. 2009 - První jarní výlet rodičů a dětí byl opravdu ve znamení jarního počasí. Téměř modrá obloha, sluncem prozářené louky, pole a lesy. Ze Senohrad jsme polní cestou zamířili na Malou skálu. Z vrcholku skalního masivu, který se tyčí nad řekou Oslavou jsme obdivovali panorama údolí.

Dračí pečeť

Letošní tábor rodičů a dětí v týpí patřil bezesporu mezi ty náročnější. Byl předznamenán velkými dešti a bouřkami. Když jsme nakládali věci na vlečku v Bítovánkách, s obavami jsme sledovali zamračenou oblohu a přáli si, aby ty temné mraky příliš neplakaly. Postavit se nám podařilo téměř za sucha.