2011

Odpolední výprava

 Místo srazu je pod železničním mostem v Libušině údolí. Tentokráte není výprava plánovaná nikam daleko. Na jejím konci nás však čeká drobné překvapení. Pro zpestření vycházky jsou navíc zařazeny tři drobné soutěže družstev. Nakonec docházíme do bývalého areálu baťovy továrny, kde v koruně stromu nacházíme sladký poklad. 

Modrotisk

1.10. - Sraz je tentokráte na hřišti atletickém. Jsme vcelku napnutí, co nás dnes čeká. Maminky mají jasno. Ve výtvarné učebně si připravily vše potřebné pro modrotisk a pustily se do malování. Tatínkové a děti mají před sebou jiný úkol. Na hřišti je ukryto 20 kartiček. Děti je  budou postupně hledat.

Sobotní odpoledne

Tentokráte jsme popadli kola, koloběžky nebo odrážedla a sešli se na dopravním hřišti. První jízdy byly ještě bez ztráty bodů a přihmouřilo se nejedno oko například  nad plynulým projetím křižovatky se značkou stop. U nejmenších stačilo, když jeli po správné straně vozovky.

Stavíme kamna

11.6.2011 - Středobodem každého tábora jsou bezesporu kamna. Letos jsme se rozhodli pro jejich důkladnou rekonstrukci. Rozebrat do základů a znovu vystavět. Svoji premiéru měly v roce 2004. Od té doby jsme je rozebrali do základů asi třikrát. Na to, že je necháváme stát na louce po celý rok, je ocelová kostra v obdivuhodném stavu.

Budišov

14. 5. - Zoologická sbírka uložená v zámeckém depozitáři patří k nejstarším souborům v Moravském zemském muzeu. Je postupně vytvářena od poloviny 19. stol. a zahrnuje kromě většiny obratlovců žijících na území našeho státu především exotické druhy z celého světa.

Kozí farma - Ratibořice

9.4.2011 - Za zajímavými zážitky nemusíte mnohdy jezdit daleko od Třebíče. Nám na to tentokráte stačilo pouhých 10 kilometrů. Využili jsme totiž stálé nabídky Kozí farmy Dvůr Ratibořice. Každou sobotu od 14 do 17 hodin zde umožňují  prohlídky pro malé skupiny nebo rodiny s dětmi zdarma. 

Pekelňák

12.3.2011 - Další výprava do blízkého okolí Třebíče vedla na Pekelňák. Název pahorku pochází ze staré pověsti, která tvrdí, že na vrcholu žil čert. Ten se sem dostal poté, co unikl před sv. Ivanem z jeho jeskyně ve Svatém Janu pod Skalou ve Středních Čechách.

Železné hory - na chalupě u Hlinska

Na letošní jarní prázdniny měla zima docela slušně nakročeno. Mrzlo a i trochu sněhu na šustění běžkami bylo. Stačil však jeden teplý týden a vše bylo jinak. Pole a louky přišly o bělostné peřiny. Mráz sice znovu začal štípat do nosu, ale sníh už nepřišel. Kupodivu jsme díky tomu prožili úplně jiné prázdniny.

Železné hory - Toulovcovy Maštale

24.2.2011 - V Toulovcových maštalích jsme byly společně už několikrát. Přesto a nebo právě proto jsme opět neodolali. Tentokráte jsme si obešli menší okruh z Vranic po červené do Toulovcových Maštalí. Odtud na žlutou a kolem Voletínské studánky zpět k autům.

Železné hory - Oheb

23.2.2011 - Nad očekávání vydařenou byla výprava k Sečské vodní nádrži na hrad Oheb. Ten se vypíná na vysokém skalnatém ostrohu nad přehradou. Slunce se klonilo k obzoru a my si mohli plně vychutnat pohledy do krajiny.  Hrad založil kolem roku 1400 Ješík z Popovce, který odtud podnikal loupeživé výpady do okolí.