Hra ve městě

Sešli jsme se ve skautské klubovně,  kde nám Milan vysvětlil pravidla malé hry ve městě. Naším úkolem bylo podle obrázků vyhledat určitá místa a najít konkrétní nápisy. Ty doplnit do křížovky a dát dohromady tajenku. Na první pohled ůkol jednoduchý.

Mařenka

Kdo by si nechal ujít příležitost, vystoupit nad koruny stromů a pohlédnout do daleka až k obzoru. Tentokráte jsme se sešli v Dašově. Odtud vyrazili známou cestou na vrchol hory Mařenky. V dnešní den pro nás oblečenou do nového. Nedávno zde byla postavena turistická rozhledna. Byli jsme zvědavi, jaká je a jak  Mařence sluší.

Za humny Přeckova

Znovu jsme si uvědomili, jak malebnou krajinu máme kolem Třebíče. Vše bylo probarveno sluncem a listy stromů. Na několika místech jsme mohli obdivovat daleké výhledy. Malý okruh podzimní přírodou byl volen tak, aby vyhovoval kočárkům a nejmenším účastníkům. Odměnou nám pak bylo posezení u ohně a opékání uzenek.

Na vodě

Jako malí kluci jsme často jezdili s Loganem - Jiřím Herzánem na Jihlavku jen tak mezi jezy. Většinou jsme končili u kempu v Poušově, kde je menší peřej. Pokaždé tato peřej vypadala jinak, to podle stavu vody. Někdy se dala vypádlovat v pohodě, jindy to byla slušná dřina a v létě jsme se nad ní mnohdy ani nedostali.

Stavíme tábor

Prázdniny nám pokaždé začínají prací. Protože pokud chceme tábořit, musíme si nejprve celý tábor postavit a to doslova na zelené louce. Letos nám  počasí přálo a tak vše probíhalo hladce. Jen některé chvilky na louce pod přímým sluníčkem daly zabrat víc než obvykle. Při ohlédnutí zpět, patřila letošní stavba tábora k nejrychlejším.

Velký javor

Sobotní výprava byla díky jarnímu počasí skutečně pohodová. Velký javor byl příjemným zastavením na cestě k dalekým výhledům nad Vartemberkem. Obzor byl sice mírně v oparu, o to víc důvod si sem zajít ještě jednou. Výlet vedl převážně lesem, který co chvíli měnil svoji tvář.

Bruslíme na Markovce

Letošní zima moc dnů vhodných na bruslení venku nepřinesla. Když rybníky konečně pořádně zamrzly, pokryla ledové plochy brzy sněhová nadílka a vše zakrátko završila obleva. A tak můžeme s uspokojením vzpomínat na společné sobotní odpoledne na Markovce, bruslení v přírodě pod modrou oblohou.

Malá polární výprava

První akce rodičů a dětí se díky počasí proměnila v malou polární výpravu. Vyrazili jsme z Hvězdoňovic přímo do slunce a ostrého větru. Chvílemi jsme se ztráceli v závojích sněhu, které se hnaly po otevřených pláních. Útočiště jsme našli na lesní cestě. Ta nás zavedla k cíli výpravy. Šlo o kámen nešťastné sázky, ke kterému se váže povest o třech vojácích.