2013

Klučovská hora

Je až s neuvěřením, jak klamný může být doma pohled z okna. Mizerné počasí za sklem vůbec neláká k výpravě. Když se nakonec překonáte a vyrazíte za město, můžete být překvapeni, jak je venku krásně. Stejně tak tomu bylo při naší prosincové výpravě. Stromy ozdobené bílou krajkou, mírně slunečno a na vzdory mrazíku tak nějak útulno. 

Mezi mosty

Listopadové setkání rodin týpáků proběhlo ve znamení třebíčských mostů a lávek přes řeku Jihlavku. Inspirováno bylo skutečností, že některé z nich budou v nejbližších letech strženy a nahrazeny novými. Proto jsme měli sraz u Podklášterského mostu, který slouží od počátku třicátých let. Odtud jsme po Svojsíkově nábřeží přešli k lávce na Polance neboli Bailey Bridge, který byl postaven po 2. světové

Slaňujeme v údolí

Příjemnou směsicí sportu, odpočinku a pohodové vycházky se stala naše první akce po prázdninách. Každému podle chuti. Odvážnější se nechali navázat na lano a slanili si kus skalní stěny. Jiní okukovali jejich snažení a vůbec jim nevadilo, že jen tak lelkují. Těšili se z toho, že sportovat nemusí.

NA TÁBOŘIŠTI

Znáte to? Jako by to bylo před týdnem a on zatím utekl celý jeden rok. Tábor je na spadnutí a tak jsme opět vyrazili na tábořiště. Abychom přezdili kamna a udělali si trochu palivového dříví do prvních táborových dnů. Stihli jsme ještě poklidit v lese, polenošit si na sluníčku a poobědvat v trávě.

Mezi kapkami deště

Tak jsem se těšili na jarní výpravu a na místo toho přišlo uplakané počasí. Přes to jsme se nedali odradit a vyrazili na krátké putování ke Klučovské hoře. A díky tomu jsme si znovu uvědomili, že venku je hezky i za deště. Navíc když jste v partě, se kterou si máte o čem povídat. Co na tom, že jsme se vraceli domů mírně urousáni.

Lubošův batoh

Únorová výprava rodičů a dětí nás tentokrátr zavedla na Dubiny. Místem srazu byla hráz rybníka Zámiš. Počasí nebylo zrovna vycházkové, ale ani silný a studený vítr nás nemohl odradil od podniknutí plánované výpravy.

Kačeři

I kousek za Třebíčí lze zažít zajímavé dobrodružství a doputovat na neznámá místa. Na lednové sobotní odpoledne jsme se stali kačery - až na některé, kteří jimi jsou celoročně. K dosažení geocache jsme se museli propracovat přes několik postupových bodů a o to byla celá vycházka zajímavější.