Podzimní plavba na sklonku léta

20. 9. 2008 - Plavba po Jihlavce byla plánována jako rozloučení s létem a vodou. Jen se to nějak zvrtlo. Babí léto si vzalo dovolenou a syrový podzim do toho naskočil rovnýma nohama. Při nakládání lodí u klubovny to tak ještě znát nebylo.

Na břehu řeky, kousek od Nové Vsi, jsme to však pocítili naplno. Někteří z nás litovali, že v dosahu nejsou stánky s oblečením, aby si svoji výbavu doplnili o čepice a rukavice. Někteří nelitovali, protože je prostě měli.
Jel jsem tento úsek Jihlavky mnohokrát. Sám za sebe musím říct, že tato plaba i na vzdory počasí patřila mezi nejpohodovější. A bezesporu měla jedno veliké kouzlo - jeli jsme se svými dětmi. Bylo až k neuvěření, jak si plavbu užívaly. Po překonání prvního jezu se naše obavy, že jsme je zatáhli až do příliš velkého dobrodružství, úplně rozplynuly. Na řece jsme toho dne navíc zažili několik drobných příhod a po šesti hodinách plavby přistávali u klubovny nad míru  spokojeni.

foto z akce: http://typi.sokol-trebic.cz/fotogalerie/plavba