Tábor Sedmička - 2007

Aniž to tušíme a plánujeme dopředu, je tento tábor jistým mezníkem. Děti stále víc odrůstají a jsou natolik samostatní, že rodiče téměř nepotřebují.  Zvláštností tohoto roku je, že tentokráte mezi stavbou tábora a vlastní táborem není obvyklá prodleva. V neděli dokončujeme budování staveb a od pondělí běží ostrý program. Zahajovací táborový oheň je dokonce již v neděli. Táborový program je vhodně doplněn o plavby na vlastnoručně vyrobeném voru. Má sice nosnost jednoho tatínka a půl dítěte nebo dvou menších dětí, ale to na zábavě rozhodně neubírá.

Táborová hra není tentokráte zasazena do smyšleného prostředí a času. Odehrává se přímo na táboře a v reálném čase. Je to naše dobrodružství.  Postupně se propracováváme do místa, kde je zakopána tajemná bedna s deseti zámky. Některé úseky si dokonce vyžadují spolupráci všech rodin. Za klíči k jednotlivým zámkům pak vyrážejí rodiny samostatně. Při závěrečném ohni odemykáme všechny zámky a bedna vydává svoje tajemství. Jsou v ní uloženy makety totemu táborových znaků a drobné upomínky.

Se zpěvníky, pohlednicemi, batikovanými tričky a budoucím společným DVD s fotografiemi je to mnohé na připomenutí posledního tábora v této sestavě.  Nazrál čas pro novou generaci malých táborníků.

Název tábora podle data 7.7.2007 a sedmého tábora v pořadí. Fotografie z tábora se dostává na titulní stranu časopisu Sokol.