2010

Sáňkujeme na Strážné hoře

16.1. 2010 - Lednová akce rodičů a dětí byla ve znamení zimní pohody. Slunce sice zůstalo za mraky, zato sněhu bylo požehnaně. Volba pro uskutečnění akce tentokráte padla na Strážnou horu. S krásným výhledem na město jsme sáňkovali a bobovali víc jak dvě hodiny.

Tajné schránky

Březnová akce rodičů a dětí byla hned od začátku opředena tajemstvím. Kusé informace e-mailem, v předvečer upřesnění hodiny a místa srazu, v den "D" a hodině "H" SMS - hledejte první schránku. Do cíle jsme se měli dostat právě přes podobné tajné schránky. 

Škrdlovice 2010

Po krátké odmlce se opět vydáváme do Škrdlovic na Žďárských vrších, abychom zde společně prožili zimní prázdniny.  O bílou nadílku není nouze a tak jsme prakticky celý den na sněhu. Střídáme sáňkování s lyžařskými výpravami. Letos je program výrazně doplněn o Geokešing.

Třebíčskými parky

17. 4. 2010 - Tentokráte byla akce rodičů a dětí přizpůsobena těm nejmenším. Vyrazili jsme od polikliniky na výpravu třebíčskými parky. Terovským údolím, Libušiným údolím a Tyršovými sady jsme přes řadu tajných zpráv doputovali na dětské hřiště Kaštánek.  Najít slibovaný poklad nebylo zas tak obtížné.

Údolím řeky Oslavy.

Tentokráte jsme se se rozhodli pro horní tok řeky. S ohledem na malé děti byla vybrána trasa od Panského Mlýna do Vanče a zpět v délce cca 7 kilometrů. Příjemné počasí na sklonku léta umocnilo zážitky ze sobotní výpravy.
Řeka Oslava má na tomto úseku hned několik tváří. Od divokého kamenného řečiště, po zádumčivé zátočiny.

Sobotní výlet

Pro někoho je možná trmácení na nádraží a následně cesta vlakem, zbytečné vystavování nepohodlí. Vždyť autem se dá dnes zajet kamkoli. Opět jsme si potvrdili, že tento způsob cestování, spojený obzvlášť s výpravami do přírody, má svoje nezaměnitelné kouzlo.

Sáňkujeme

Poslední akcí rodičů a dětí (týpí) v letošním roce bylo sobotní sáňkování pod Strážnou horou. Shodou okolností jsme podobnou akcí v lednu také zahajovali. S příchodem nového roku se těšíme na nové zážitky a také na letní tábor.